Talenty to dary

Talenty to dary,

których szukasz w głębi własnej wiary.

Talenty to skarby,

które sprawiają, że jesteś więcej warty.

Talenty wszyscy posiadają

I wciąż nowsze szukają.

O talenty trzeba dbać, szkolić i troszczyć

By z nimi lepszego życia odkryć.

Talenty to dary. To zdanie jest tak piękne, że chciałabym je wykrzyczeć. Każdy z nas ma jakiś talent. Na pewno. Nie wierze w to, że jakiś człowiek na ziemi nie ma jakiegoś talentu. Czasami o tym nie wiemy i ludzie z zewnątrz muszą o tym nas przekonać. Mam przyjaciółkę, która zawsze mówi, że nie ma talentu. Ja próbuje jej zawsze uświadomić, że jakiś musi mieć. Przyznam się, że do nie dawna nie umiałam powiedzieć dokładnie jaki talent. Teraz za to jak to piszę od razu mi się przypomina. Jest wspaniałą tancerką i oddaną harcerką.  Ja akurat z tych dwóch rzeczy jestem słaba.

   Czasami, żeby odkryć swój talent trzeba się do niego setki razy przekonywać. Na przykład ja nie cierpiałam pisać. Denerwowało mnie to, że ciągle robiłam, błąd na błędzie (co akurat nadal robię). Teraz jak pisze sprawia mi to przyjemność i moje teksty nie są najgorsze. Najbardziej lubię to jak rozwijając jakiś talent jestem z tego dumna.

Więc szukajcie talentów, albowiem Bóg podarował je dla nas nie dla siebie. Jak już znacie swoje talenty, nie zaniedbujcie ich lenistwem tylko pielęgnujcie i troszczcie się o nie. Talenty to dary!

Boże dziękuję, że dałeś mi talenty i mogę się dzielić nimi z innymi.

Chwała Panu!

Umocniona <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *