Moje wołanie o pomoc

Nieraz tak sobie myślę…

Gdzie jesteś Boże, gdzie?

Boli to co czuję

Choć nie jest aż tak źle.

Tyle słów naraz

Co chcesz mi przekazać?

Gdzie jesteś Boże, gdzie?

Potrzebuję Cię…

   Ten wiersz znalazłam dwa dni temu w zeszycie, którego dawno nie używałam. Czasami szukam inspiracji w pewnych starych rzeczach i znalazłam. Patrząc na ten wiersz, chyba pierwszy raz w życiu nie mogłam sobie przypomnieć kiedy i w jakich okolicznościach go napisałam. Teraz kiedy go znalazłam nauczyłam się na pamięć i jest moim małym wołaniem o pomoc. Gdy wiem, że bardzo coś mnie dotyka recytuje dany werset, który się do tego bólu odnosi.

   Każdy człowiek różnie prosi, woła o pomoc. Przyjrzyjmy się małym dzieciom, które jeszcze nie potrafią o siebie same zadbać. Nie wiem jak wy, ale ja byłam w kilku sytuacjach kiedy kilkuletnie dziecko chce pobawić się jakąś zabawką. W tej chwili konkretnie tą co inne dziecko. Jak jej nie dostanie to pierwsze co robi to płacz i wołanie mamy lub taty. Właśnie… My choć już trochę większe „dzieci” powinniśmy wołać do Boga. Do naszego Ojca. Pierwsze co robić to wołać „Tato pomóż! Tato już sobie sama z tym nie radzę!” Na pewno są rzeczy, które nas przytłaczają. Wiem też, że On Ci pomoże. Tylko należy poprosić.

    Nieważne też jest jak wołasz go o pomoc. Ważne jest jak uwierzysz w to, że Ci pomoże. Możesz znaleźć swój własny sposób. Może już go masz?…

Zmiłuj się nade mną, Panie, bom słaby;
ulecz mnie, Panie, bo kości moje strwożone
 i duszę moją ogarnia wielka trwoga;
lecz Ty, o Panie, jakże długo jeszcze…?

                            (Ps 6,3)

  Jutro jadę na rekolekcję, więc proszę was o szczególną modlitwę. Mam nadzieję, że dobrze je przeżyję. Wszystko w rękach Boga.

Kochany Tato… Dziękuję Ci za dzisiejszy dzień. Dziękuję za dzisiejsze cudy, za śmieszne sytuacje w szkole. Proszę Cię o łaskę na te rekolekcje i o słowo, które do mnie skierujesz.

Umocniona

2 opinions on “Moje wołanie o pomoc”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *