Pasja

„Czytanie”

Czytanie to moja pasja

Czytanie to wyobraźnia

Cały dzień siedzę i czytam.

Gdy już skończę czytanie

Do łóżka się kładę,

A potem marze.

Ten wiersz pochodzi z tych starszych, gdy dopiero zaczynałam pisać. Teraz zadziwiają mnie te wiersze, tematy jakie używałam do pisania w podstawówce. Nie były one pesymistyczne, pozbawione radości lecz odwrotnie. Pisałam gdy byłam szczęśliwa, gdy coś w moim życiu nadawało mi sens. Pisałam by pokazać wszystkim co jest moją pasją, moją miłością…

Właśnie. Pasja… Każdy z nas ma inną. Jedni lubią piłkę nożną, inni majsterkować, jeszcze inni lubią bardziej artystyczne rzeczy. Powiem wam, że pasja przychodzi z czasem. Co mam na myśli? Dam może dobry przykład. Moją pasją dzisiaj jest między innymi pływanie na basenie. Gdybym jako małe dziecko nie zaczeła chodzić się uczyć, gdybym się poddała, na pewno dziś nie było by w ogole mowy o basenie. Teraz  basen jest moim wytchnieniem i jedynym sportem, który kocham uprawiać.

Dziś gram na gitarze na Mszy Św. Na szczęście nie sama. Od rana jestem zestresowana tak, że najchętniej powiedziałabym NIE. Ja tego nie zrobię! W ogóle co wy ode mnie wymagacie!?

Mimo mojego lęku zrobię to. Po co wam to piszę? Sama nie wiem do końca. Chyba dlatego, żebyście dbali o swoje pasję, znajdowali je i dzielili się nimi z innymi ludźmi.

Człowiek, który robi to co kocha jest szczęśliwszy. A uśmiech na co dzień to podstawa :D.

A Ty? Co jest Twoją pasją? I dlaczego?

Dziękuję Ci Boże za moje pasje. Za to, że mogę się nimi dzielić. Dziękuję Ci za dziś i proszę cię pomóż mi…

Umocniona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *