Chwalmy Go

„Gitara”

Instrument to bardzo znany

bardzo dźwięczny i powabny.

Zacznę grać na gitarze

może zauroczę piękne twarze?

Z czym kojarzy Ci się chwalenie? Ze śpiewem- odpowiedziała mi na moje pytanie młodsza siostra. Niestety nie umiała upleść zdania więc rozwinę jej myśl. Czemu jak słyszymy, że mamy chwalić Boga to od razu kojarzy nam się to ze śpiewem? W moim przypadku to proste, ponieważ kocham śpiewać.

Chwalenie to wyznawanie, że kogoś kochasz, że oddajesz się mu.- dodała moja siostra po lekkim zastanowieniu. Ma rację, ale czy tylko to?

Jeśli chwalimy jakiegoś człowieka to nie robimy tego ze względu na to, że Go kochamy lub oddajemy mu się, ale dlatego, że podoba nam się to co on osiągnął, zrobił. W takim razie za co  powinniśmy chwalić Boga? Czy tylko za to, że nas kocha? Moim zdaniem nie. Jeśli człowieka chwalimy za coś co zrobił to tym bardziej powinniśmy chwalić Boga za wszystkie dzieła, które nam zostawił.

Alleluja.
Chwalcie Boga w Jego świątyni,
chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!2
 Chwalcie Go za potężne Jego czyny,
chwalcie Go za wielką Jego potęgę!
 Chwalcie Go dźwiękiem rogu,
chwalcie Go na harfie i cytrze!
Chwalcie Go bębnem i tańcem,
chwalcie Go na strunach i flecie!
 Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych,
chwalcie Go na cymbałach brzęczących:
 Wszystko, co żyje, niech chwali Pana!
Alleluja.  (Ps 150)

Ostatni psalm w Piśmie Św. jest o chwaleniu. Po przymusowych 10 minutach rozważania nad tym tekstem doszłam do Wielkich wniosków. Wszyscy, co żyją mają chwalić Boga. Za co? Za potężne czyny… Czyli każdy człowiek doświadcza w swoim życiu czynów Boga, doświadcza jego potęgi. Nikt nie jest zapomniany. Więc powinniśmy Go za To chwalić. On dla nas robi tyle, że głowa mała. Śmieję się z radości, że to czytam. Śmieję się z radości, za wszystko co mnie w życiu spotyka. Moja pesymistyczna maska znika. Już nie dziwie się ludziom, który mówią, że zawsze znajduje się coś nowego w znanych tekstach Pisma Św. A to jedynie 10 minut dłuższego zastanowienia.

Chcę Ci powiedzieć, że Bóg robi dla Ciebie wszystko co najlepsze. Patrz! Żyjesz, oddychasz, oglądasz cuda życia… Więc Chwal go za to i  nie zamartwiaj się innymi rzeczami. „Dla Boga nie ma nic niemożliwego!”

Dał Ci życie! Czy to nie wystarczy byś zaczął Go chwalić?

Ojcze! Dziękuję Ci za ten tekst, za to, że musiałam go rozważyć. Dziękuję za wszystko. Chwalę Cię!… Proszę Cię pomóż mi chwalić codziennie twoje wielkie czyny w moim życiu! Proszę Cię za wszystkich co mają problemy, które przeszkadzają im Ciebie chwalić. Amen.

Umocniona

2 komentarze do “Chwalmy Go”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *