Znajdź Oparcie

Zegar tyka

Moja miłość znika

Muzyka pobudza

Słowa przebudza.

Taniec wytchnienie daje

Nawet jeśli tańczyć nie potrafię.

Kartka i długopis są całym życiem mym

Nawet gdy nie chce mi się już żyć

Głos, który można zmieniać

Powoduje śmiech, którego nie wybieram.

Idąc do kościoła z gitarą na barkach pomyślałam sobie o pewnej zbieżności. Moja gitara jest nieposłuszna. Nie lubi sama stać chyba, że ktoś postawi ją do pionu lub oprze. Tak samo jest z jej właścicielką, czyli ze mną. Jeśli ktoś nie pomoże mi ustać, to od razu upadam, spadam w dół. Dlatego potrzebuję ludzi, dlatego jestem ufna. Ufam, że każdy kto mnie „dotknie” pomoże mi ustać. Lecz nieraz ludzie nie pomagają, muszę się oprzeć. Oprzeć na Bogu. Nie pomogą mi wtedy ludzie, którym ufam, ale Tylko ON.

Zauważam, że kocham wszystko co jest w pojedynkę, za co tylko ja na siebie nakrzyczeć, jeśli robię coś źle. Zauważam rzeczy, których nie dawno nie widziałam. Inaczej mówię, inaczej postępuję. Dlatego jestem nie posłuszna. Boję się odrzucenia, ale może tak ma być? Mam się bać, ale walczyć z tym strachem. Jestem ostatnio wystawiona na działanie za całą grupę, w grupie, trudno mi to idzie, ale próbuję robić wszystko jak najlepiej.

Powiem Wam, że gdybym nie była oparta na Jezusie nic bym nie osiągnęła. Nie lubię gdybać…. Więc powiem inaczej ludzie, którzy mi pomagają, przytrzymują, są obok kiedy jest źle zesłani są od Boga. Czasami pewne osoby mogą nas „zepsuć”. Powiem Wam, oni nam pomagają. Dzięki nim uczymy się pewnych ważnych rzeczy. Akceptacji, że tak będzie i jest. Może tego jeszcze nie widzisz, ale tak jest.

Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. (J 15, 18-19)

Mój ulubiony cytat, który nie jest „słynny”, którego nie widziałam w Internecie. Cytat, który dosłownie mówi, że będą nas nienawidzić, śmiać się, prześladować. Jednak my zamiast wtedy narzekać powinniśmy się cieszyć. Absurd? Nie. Bo On właśnie Nas wybrał. Właśnie Nas byśmy głosili Prawdę, Dobrą Nowinę.

Oprzyj się na Nim, On ci pomoże gdziekolwiek byś nie był.

Dziękuję Ci Boże, że są ludzie, którzy umieją postawić mnie „do pionu”. Dziękuję, że gdy mam problem i ludzie nie dają już rady to możemy się na Tobie oprzeć. Dziękuję, że nas umarłeś. Dziękuję….

Umocniona

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *