Jesteś potrzebny

Po co żyjemy? Czemu chorujemy? Czemu mieszkamy tam gdzie mieszkamy? Czemu nie wszystko idzie po naszej myśli? Czemu czasami dostajemy coś na co nie zasługujemy? Czemu czasami spotykamy się z odtrąceniem albo miłością ze strony drugiego? Czemu czujemy się czasami niepotrzebni, a czasami wykorzystywani?….

To są pytanie na który każdy powinien się zastanowić. Nie zadręczać się nimi, ale spytać się siebie. Zatrzymać je na chwilę i zobaczyć jak odpowiadam na te pytania.

Każdy jest potrzebny. Czasami czujemy, że to nieprawda. Po co ja jestem tutaj potrzebny? Co ja mam zrobić? Jaka jest moja droga, jakie moje powołanie? Nie umiem odpowiedzieć na te pytania za was. Na te pytania odpowiada tylko Bóg i to każdemu z osobna. Jednak…

Moim zdaniem każdy potrzebny jest przede wszystkim do dawania miłości i do czynienia dobra. Zbliżają się święta, w niedziele zaczyna się adwent. Warto w tym czasie nie tylko dziękować, ale także dawać siebie. Co to za życie bez miłości?

Zawsze gdy wyobrażam sobie święta w mojej głowie nie może zabraknąć nikogo z moich bliskich. To potrzeba siebie nawzajem sprawia, że Boże Narodzenie jest cudowne.

We wspólnocie jest coś takiego jak dzielenie się obowiązkami. Ty bierzesz to, ty tamto itd. Jednak każdy z nas najbardziej potrzebuje siebie nawzajem. Wspólnota nie powstaje w pojedynkę. Spotykamy się w świetle Jezusa, który jest pośród nas i w nas.

Jesteś potrzebny! Uwierz! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *