Wytrzeszcz

Został ostatni tydzień do najbardziej wyczekiwanych przez chrześcijan świąt Wielkiej Nocy. Już od jutra każdy dzień nosi przydomek „Wielki”. Przeżyliśmy już 34 dni postu. Jedni lepiej, drudzy gorzej. Możemy się zadręczać, że coś nam nie wyszło, nie dotrwaliśmy w poście, czy tak szybko zleciał, że nawet nie zauważyliśmy gdzie. Polecam osobiście tego nie robić. Został nam tydzień! Warto dziękować za to co się już udało i spróbować jak najlepiej przeżyć końcówkę postu.

Wytrzeszcz. Dość dziwne słowo, ale bardzo ciekawe. Dokładnie mówi się na to Wyprawa Otwartych Oczu. Przez uczestników rekolekcji oazowych najczęściej nazywany jest jako wytrzeszcz oczu. O co w tym chodzi? To bardzo proste. Wyprawa Otwartych Oczu polega na dopatrywaniu się działania Boga wszędzie gdzie jesteśmy. Szukanie Go w przyrodzie, ciszy, drugim człowieku, trudnych pytaniach… Wszędzie gdzie się znajdujemy. Dlatego nazywamy to zadanie wytrzeszczem, ponieważ wymaga od nas otwarcia szerzej oczu. Na rekolekcjach ten punkt programu jest zawsze na świeżym powietrzu. Chodzi o znalezienie piękna w stworzeniu Boga. „A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek – dzień szósty.” (Rdz 1, 31)

Można wymyślać jakieś specjalne zadania. Można wyciągnąć jakiś cytat i spróbować zauważyć go w swoim życiu. Dzięki Wyprawie Otwartych Oczu uczestnicy rekolekcji uczą się zaufania, dbania o przyrodę, pochwały stworzenia czy normalnej nauki kościelnej w formie obrazowej.

Przez ten tydzień mam zamiar jak najlepiej przygotować się do świąt Wielkanocy. Wiem, że pomysł patrzenia na świat oczami szerzej otwartymi mi pomoże. Spróbuj przeżyć ten tydzień jak najlepiej! Radosnym bądź, rozdawaj tą radość, chwal Boga i ufaj. Zachęcam Cię! Może wpadniesz na jakiś ciekawy pomysł na swój własny wytrzeszcz. To może być wszystko. Kiedyś przez całe wakacje wychodziłam z moją młodszą siostrą i rozmawiałam na temat tego co nas dręczyło, ciekawiło czy dziwiło. Sama często słucham śpiewu ptaków i cieszę się, że mam wokół siebie aż taką ciszę. Przyszła wiosna należy z niej skorzystać jak najlepiej.

Chwała Panu!

Umocniona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *