Mama

Gdy trwa niedziela w mojej głowie pojawia się wiele pomysłów na nowy wpis, a gdy zasiadam już do komputera wszystko wydaje się liche i słabe. Uwierzcie mi na słowo, że nieraz ciężko mi napisać coś co można normalnie przeczytać.

Mama to słowo, które wypowiada dziecko jako pierwsze w swoim życiu. Mama to osoba, która jest obecna przez całe życie swojego dziecka. Mama, to Boży anioł, który pozwolił na zamieszkanie nowego życia w swoim ciele. Mama to dłoń, która przygarnia własne dzieci. Mama to istota, która wyrzekła się wiele w imieniu drugiego człowieka. Mamy to postacie o wielkiej odwadze, wrażliwości, bezinteresownej miłości i szczęśliwości.

Nieczęsto potrafimy zauważyć jak dużo nasi rodzice dla nas robią. Będąc ludźmi często widzimy te rzeczy, które nam przeszkadzają, denerwują. Za to te, które robione są z miłości, często zostają przez nas nie zauważane. Przestaliśmy traktować je jak cuda, zaczęliśmy traktować jako normalność. Ogromny błąd.

Kochać drugiego człowieka to kochać za wszystko i pomimo wszystko. Jezus, czyli Bóg także miał mamę. Bardzo ważną role odgrywała w Jego życiu. Była z Nim w najważniejszych chwilach. Był jej posłuszny, choć nie zawsze się z nią zgadzał np. scena w Kanie Galilejskiej, kiedy Maryja poprosiła Go o przysługę dla pary młodej.

Wiem, że nieraz ciężko jest doceniać to co się ma. Wiem, że nie raz jesteśmy zapatrzeni w świat, we własne życie i wszystko uważamy za „normalność”. A jakby spojrzeć na to jako cud?

Kocham moją mamę i wiem, że jest dla mnie najlepszą mamą na świecie. Chciałabym życzyć wszystkim mamą, aby na wzór Matki Bożej wypełniały swoją posługę, jaką jest macierzyństwo. Wiem, że jest dzień po Dniu Mamy, ale każdy dzień jest warty myśli o mamie.

Chwała Panu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *