Łaska

Jest tyle piosenek, które mówią o łasce:”Przelewają się przeze mnie zdroje Twojej łaski, łaska po łasce, fala za falą” „Mój strach utonie w Twojej łasce” „Łaską jesteśmy zbawieni, z łaski możemy tu stać.” … Porównywana jest najczęściej do morza, oceanów, fal czy głębokich zbiorników wody. Czym więc jest łaska? Dlaczego autorzy tekstów używają takich porównań?

Łaska to największy dar, który otrzymujemy od Boga. Nie można jej mierzyć kilogramami, zbiornikami, tak naprawdę ciężko ją do czegokolwiek porównać. Pewien ksiądz podczas kazania powiedział, że łaska jest w takich wielkich beczkach z korkami i kranikiem. Jeśli przyjmujemy łaskę Bożą odkręcamy taki korek, a z niego cieknie woda życia. Woda, która oczyszcza nam duszę i pozwala nam odkryć Boże działanie w życiu. Jeśli nie przyjmiemy łaski woda będzie stała i nie będziemy mieli z niej użytku.

Gdyby nie łaska nie chodzilibyśmy do kościoła, nie umielibyśmy niczego zrozumieć w swoim życiu, po prostu bylibyśmy ślepi. Łaska Boża jest to dar wewnętrzny i nadprzyrodzony, który Bóg daje człowiekowi ze względu na zasługi Pana Jezusa, aby nas zbawić.

Jeśli chcesz żeby Twoim Panem i Zbawicielem był Jezus Chrystus musisz być otwarty na Jego łaskę. Najlepiej codziennie dziękować chwalić i prosić dla siebie i najbliższych o ten bardzo ważny dar. Żeby nigdy go w naszym życiu nie zabrakło. To łaska pomaga nam się uświęcać.

Dzięki łasce właśnie zapisuję te słowa na komputerze, dzięki łasce dzielę się tym co dla mnie jest ważne. Cytując większy fragment jednej z wcześniejszych piosenek: „Mój strach utonie w Twojej łasce
Bo ręka Twa prowadzi mnie
I Ty mnie nigdy nie zawiodłeś
Wiem teraz też nie zawiedziesz mnie” („oceny” exodus)

Śpiewając też chwalimy Boga za to co nam daje. Uwierzcie mi, że jeśli zaczniecie zastanawiać się nad tekstem będziecie potrafili go zaśpiewać z wiarą i całym sercem.

Umocniona

Jeśli chcesz wiedzieć więcej znalazłam ciekawy artykuł na temat łaski: https://kosciol.wiara.pl/doc/489480.co-to-jest-laska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *