Posłuszeństwo

  Co może nam pomóc w dojściu do świętości? Przede wszystkim posłuszeństwo na wzór Maryi. Inaczej nazywane pokorą, którą tak trudno osiągnąć.

Czym jest posłuszeństwo? Do czego nas zobowiązuje? Choć często słyszymy słowo „posłuszny” ciężko mi jest je zdefiniować. Moim zdaniem gdy słuchasz rad wyższych od siebie i się do nich dostosowujesz pełniąc je jak najlepiej, wtedy możemy powiedzieć, że jesteśmy posłuszni. Nie ważne czy nam się podoba czy nie słuchamy się rodziców, pracodawców, ludzi, którzy są nad nami. Gdybyśmy nie byli posłuszni źle by nam to wyszło. Dzieci mogłyby zrobić sobie krzywdę, pracownicy mogliby zostać zwolnieni itd.

Jeśli Bóg jest ponad wszystkim, patrząc na to, że jest Bogiem i nas stworzył należy mu się posłuszeństwo. Czy jednak to takie proste? Zdecydowanie nie. Oddać całe życie Jemu gdy tak bardzo trzymasz je w ryzach. Chcesz je kontrolować, a gdy nie idzie tak jak ty chcesz trafia cię szlak. Trudno dziękować za wszystko i być mu posłusznym we wszystkim.

Warto modlić się codziennie o posłuszeństwo w stosunku do Boga. To pierwszy krok do świętości. Należy także być posłusznym ludziom, bo tego naucza nas Jezus Chrystus.

Pozdrawiam Was z drugiego dnia oazy dla dzieci. 🙂

Chwała Panu!

Jeden komentarz do “Posłuszeństwo”

  1. Rozumiem, że ufasz Bogu, ale tak generalnie rozum jest ważniejszy od posłuszeństwa.
    Bywają sytuacje, kiedy ktoś każe Ci robić coś złego lub przynajmniej głupiego – wtedy wolno, a nawet należy NIE być posłusznym. Bywa nawet tak, że rozkazodawca się wymiga, a wykonawca złego rozkazu zostanie ukarany, a przynajmniej wyjdzie na idiotę.
    Zatem, słysząc polecenie, najpierw trzeba pomyśleć, czy warto je spełnić.
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *