Wdzięczność

Dzisiaj rozpoczynając lekcje matematyki dałam nauczycielce spóźniony prezent na Dzień Nauczyciela. Chciałam zrobić to w jak najmniejszym gronie dlatego poczekałam na rozszerzenie gdzie jestem tylko z kolegą. Kubek, który sama zaprojektowałam miał być prezentem wdzięczności za to jakim wspaniałym człowiekiem jest moja nauczycielka. Gdy szłam na lekcje układałam sobie w głowie przemówienie, w której zawarłam wszystkie ważne słowa. Na końcu miało być, że mam nadzieje, że Pani się spodoba kubek, a jak nie to przepraszam. Wchodząc na lekcje zapomniałam słów. Wystarczył gest, bo słów nie umiałam wypowiedzieć.

I tak oto wdzięczność stała się tylko albo aż gestem. Nie wiem czy to skleroza, czy stres, czy po prostu nie umiałam wypowiedzieć za co jestem jej wdzięczna. To samo dzieje się gdy Bóg zsyła mi Swoją łaskę. Dostaję ją i mogę z nią zrobić co chcę. Gdy odrzucam, nie dostrzegam tego co dla mnie przygotował. Gdy przyjmuję i się nią dziele np. poprzez moje talenty podarowuję Mu taki kubek. Czasami nie potrafimy dobrać słów i gest wdzięczności to najlepsze co możemy zrobić w takiej chwili. Zawsze dobrze to wygląda z uśmiechem 😉

Ostatnio bardzo o coś prosiłam. Nigdy jeszcze nie siedziałam przez 30 min i nie mówiłam nic patrząc w tabernakulum. Chłonęłam ciszę i czułam jak powoli opanowuje mnie spokój i zaufanie. Wiedziałam to co się stanie będzie Jego planem. Miałam co prawda nadzieję, że będzie dobrze oto się modliłam, ale przede wszystkim musiałam mu zaufać.

I zaufałam! Teraz jestem Mu wdzięczna, bo to o co prosiłam stało się. Wiem też, że taki jest Jego plan czyli najlepszy jaki mógłby być. Jestem tak bardzo wdzięczna, że nie wiem co ze sobą zrobić, żadne słowa nie oddają teraz mojego stanu więc zaczęłam działać. „Jaki mamy czas? Czas Nowej Ewangelizacji”. No to bierzemy się do roboty. Chrześcijanin nie czeka z założonymi rękami.

Zaczynam parę projektów, aby trochę urozmaicić bloga, ale to w najbliższym czasie. Mogę zdradzić, że aktualnie redaguję konferencje z rekolekcji, które odbyły się w ten weekend, ale trochę tego jest więc nie wiem kiedy się pojawi wpis. Życzę błogosławionego tygodnia!

Umocniona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *