Mędrcy ze Wschodu

Jak wszyscy wiedzą dzisiaj jest 06.01 w kościele obchodzone jako Objawienie Pańskie. Wspominamy w tym dniu mędrców ze Wschodu, którzy udali się do Betlejem przywitać nowo narodzone Dziecię. Według tradycji mówi się że było ich trzech: Kacper, Melchior i Baltazar, patrząc na to, że przynieśli dary w postaci złota, kadzidła i mirry.

W moim małym mieście nie wiem po raz który odbył się Orszak Trzech Króli. Nie wiem, który raz, ale wiem, że to mój trzeci. Od trzech lat bowiem jesteśmy zaangażowani z moją wspólnotą w pomoc. Wraz z niektórymi wystawiamy jedną scenkę bitwy dobra ze złem. Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku przebrałam się za anioła. Może to przez to, że gdybym była diabłem musiałabym przegrać, a może dlatego, że chociaż raz w ciągu roku mogę być aniołem. 🙂 To w sumie nie ważne. Czuję się naprawdę dziwne gdy idę ulicą miasta z tymi skrzydłami, śpiewam kolędy, a wokół nas (przebranych) osoby z aparatami, którzy robią nam zdjęcia. Jednak najzabawniej jest gdy wystawiamy swoją scenkę i wszyscy udajemy że walczymy, a ludzie się patrzą. Naprawdę uczy mnie to pokory i dystansu do samej siebie. Dziś gdy tak się biłam pomyślałam sobie, że nasi aniołowie stróżowie też za nas walczą. Często mają ciężką robotę. Tak sobie pomyślałam, że warto byłoby im za to podziękować. Wierzę, że pomagają nam w drodze do Boga.

Królowie przybyli do stajenki i oddali pokłon. Wędrowali, aby przywitać władce, króla. Przynieśli ze sobą dary, nie przyszli z pustymi rękoma. Dotarliście już do Betlejem przywitać Jezusa? Mieliście co mu dać, ofiarować?

Życzę Wam i sobie, abyśmy zawsze chcieli przychodzić do Jezusa z tym co dla nas jest najcenniejsze. Byśmy potrafili przyjąć go jako Pana i Zbawiciela naszego życia oddając mu je, aby On nim kierował.

Umocniona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *