Obraz

Patrzę w te oczy

Ciemne, brązowe

I wiem, że to jeszcze nie koniec.

Patrzę w te oczy

Wyraziste, wspaniałe

W życiu powodują zamieszanie nie małe.

Poważna twarz cały czas

W mych myślach utrwala się ta twarz.

Kiedy się stresuję lub czegoś boję

pojawia się On w mojej głowie.

Widzę te oczy bacznie obserwujące

Co tym razem najlepszego robię.

Widzę w tych oczach bezpieczeństwo

i czuję się jak małe dziecko.

Widzę ogromną miłość i myślę sobie…

Boże, przecież ja jestem tylko człowiek!

Dostałam ostatnio z okazji moich 18-stych urodzin obraz Jezusa. Jakoś tak nie przejęłam się specjalnie, bo w sumie nie przywiązuję wagi do malowideł. Tym bardziej, że akurat zawsze najmniej interesowała mnie ta dziedzina sztuki. Zawsze wolałam muzykę, teatr czy nawet rzeźbę. Dlatego też miałam w pokoju św. rodzinne, bo mama nie przeżyłaby jakbym nie miała choć jednego obrazu. Nawet kiedyś się zastanawiałam czy nie zmienić go na więcej zdjęć, ale jakoś tak został.

Jednak gdy dostałam obraz na urodziny i polecenie, że mam go powiesić tak abym pierwsze co zobaczyła po wstaniu to właśnie Jezusa. Jak już dostaje polecenie od kogoś kogo darze sympatią to wykonuję je od razu. Czasami bardziej żeby temu komuś nie było smutno. I tak też zrobiłam tym razem.

Wieszając Go na ścianie przypatrzyłam się tym oczom. Nie wiem czemu, ale patrzyłam się w nie dobre parę minut. W końcu poszłam do szkoły. Jednak to spojrzenie chodziło za mną cały dzień. Uspakajało mnie. Ostatnio nie jest to takie łatwe. Tego dnia byłam także drugi raz w Elblągu samochodem jako kierowca. To, że jeżdżę bardzo mnie stresuje, ale tego dnia czułam się pewnie. I szło mi znacznie lepiej niż zawsze. A gdy już późną porą wróciłam do domu nie usiadłam do lekcji tylko patrzyłam się na ten obraz. Nie mogłam oczu oderwać.

Czemu o tym piszę? Mija tydzień, a ja nadal jestem zachwycona. Wspaniale się do niego mówi, wspaniale się milczy i wspaniale się patrzy. To tylko obraz, ale wydaje mi się, że jest taki prawdziwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *